Instrukcja dla użytkowników Agrotkanin

Jak używać  Agrotkanin  przeciw chwastom?

 

Informacje Ogólne:


                Największym wrogiem naszych upraw i ogrodów są chwasty. Te trujące rośliny zabierają składniki odżywcze naszych roślin, traw i krzewów. Chwasty mogą zostać usunięte poprzez ich wyrwanie lub spryskanie herbicydami. Żadna z tych metod nie jest jednak rozwiązaniem praktycznym i długoterminowym. Bezpieczniejszą oraz bardziej skuteczną metodą zwalczania chwastów jest stosowanie agrotkanin ściółkujących Geocover.

Agrotkaniny są wykonane z materiałów syntetycznych (polipropylen), które pozwalają na przenikanie wody  (a więc wilgoć w glebie zostaje przytrzymana) i powietrza, zapobiegając jednocześnie wzrostowi  chwastów.

Przy obróbce Agrotkanin należy stosować noże termiczne w celu zabezpieczenia przecinanej krawędzi przed strzępieniem się. W przypadku braku specjalizowanych narzędzi można zastosować lutownicę lub rozgrzany nóż, aby stopić przecinaną krawędź i zabezpieczyć miejsce przecięcia przed nadmiernym strzępieniem. 

Należy pamiętać, iż prawidłowa instalacja agrotkanin ściółkujących, oraz odpowiednie przygotowanie gleby, zapewni  oczekiwany efekt  ochronny przed rozprzestrzenianiem się chwastów.

 

Instrukcja Użytkowania Agrotkanin Ściółkujących 

Krok1
Usuń całą roślinność z obszaru na którym będzie instalowana (rozkładana) agrotkanina. Użyj noża lub łopaty do usunięcia darni trawy, następnie spryskaj to miejsce herbicydami. Powtórz opryskiwanie po upływie 7-10 dni, na nowo kiełkujące rośliny. Agrotkaninę można rozłożyć po tygodniu od spryskania herbicydami.

Krok2
Zainstaluj komponenty nawadniania (jeśli takowe będą używane).

Krok3
Przygotuj miejsca (otwory) na rośliny, które będą posadzone, używając noża lub nożyczek. Wykonaj dwa cięcia w kształcie litery X. W tak wykonanych otworach w preferowanych odstępach, posadź  rośliny.

Krok4
W celu uatrakcyjnienia wyglądu, po posadzeniu roślin, pozostałą powierzchnię   agrotkanin można przysypać korą lub kamykami.*

Poprawnie zainstalowana Agrotkanina ściółkująca, zapewni skuteczną ochronę przed chwastami.

 

* Jako że warunki stosowania są poza naszą kontrolą, nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za nieodpowiednie użytkowanie agrotkanin  - w tym za powstałe szkody, poniesione w związku z nieodpowiednim stosowaniem tego produktu samodzielnie lub w połączeniu z innymi materiałami bądź środkami chemicznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl